Szybka wycena:

*(oznacza pole wymagane)
Obrazek CAPTCHA
   Lub zadzwoń: +48 888 777 792
17 lipca 2012

Mediowy cykl dnia przeciętnego konsumentaIstotą marketingu jest skuteczna komunikacja. Pisząc skuteczna mamy na uwadze komunikację, która dociera do wybranej grupy docelowej. Przekazy, które są dobrze skonstruowane jednak emitowane nie w odpowiednim dla danej grupy docelowej czasie, to po prostu strata pieniędzy. Kluczem sukcesu staje się więc określenie mediowego planu dnia wybranej osoby z grupy docelowej.

Jak zbadać które medium jest używane przez określoną grupę w danym czasie? Jest to zadanie najtrudniejsze i wymaga ogromnego doświadczenia i wprawy w analizowaniu zachowań i zwyczajów ludzkich. Przy takiej analizie niezbędna jest aktywność nie tylko marketingowca i specjalisty ds. komunikacji, ale i socjologa a nawet psychologa.

Wynikiem takiej współpracy jest powstanie mediowego cyklu dnia przeciętnego konsumenta.

 

 

Rysunek przedstawia orientacyjny dzień człowieka z zaznaczeniem z jakich mediów w danym czasie korzysta. Jest to niezwykle istotna wiedza z punktu widzenia marketingowego. Pozwala ona na łatwe zaplanowanie kampanii reklamowych uwzględniających użycie określonego medium w odpowiednim czasie.

Należy mieć świadomość tego, iż wykres ten będzie się zmieniał wraz ze zmianą grupy docelowej. Inaczej będzie on się prezentował dla studentów, inaczej dla młodych matek a jeszcze inaczej dla prezesów międzynarodowych korporacji. Warto również wspomnieć, iż raz określony cykl dnia przeciętnego konsumenta nie będzie odpowiednim niezależnie od upływu czasu. Co jakiś czas on się zmienia ponieważ nowe pokolenia mają inne nawyki niż te wcześniej badane.

Pomimo tego, iż ustalenie takiego planu mediowego jest czasochłonnym zajęciem warto jest przykuwać do tego odpowiednią uwagę. Pozwoli to na precyzyjne zakreślenie działań marketingowych a więc i efektywniejsze działania.


Leave a Replysiedem × = 49