Szybka wycena:

*(oznacza pole wymagane)
Obrazek CAPTCHA
   Lub zadzwoń: +48 888 777 792
11 lipca 2012

Marketing szyty na miaręWyrażenie to jest kluczem do sukcesu marketingowego. Każde działanie w zakresie marketingu powinno być precyzyjnie przemyślane aby odniosło oczekiwane rezultaty. Te same narzędzia stosowane w innych przypadkach spowodują różne skutki. Genialna strategia marketingowa może nie powieść się gdy nie będzie odpowiednia dla danej grupy docelowej, danego produktu, firmy czy branży. Dlatego też dobrze konstruowany plan marketingowy powinien być poprzedzony odpowiednią analizą rynku.

Działania marketingowe powinny być zależne od potrzeb rynkowych. Profesjonalne agencje marketingowe mają tego świadomość, dlatego przed rozpoczęciem kreowania kampanii czy strategii skupiają się przeprowadzeniu adekwatnej do potrzeb analizy rynkowej. Dopiero wyciągnięcie wniosków z analizy pozwala na tworzenie indywidualnego planu marketingowego skierowanego do konkretnego klienta. Oczywiście mamy świadomość, iż niektóre agencje marketingowe bazują na kilku analizach rynkowych zrobionych wcześniej aby nie tracić czasu na ponowne, mozolne przygotowywanie ich i jeszcze dłuższą realizacje. W takim przypadku nie ma mowy o indywidualnym podejściu do klienta i tym bardziej o marketingu szytym na miarę. Rezultaty z tak przygotowywanych działań marketingowych nigdy nie będą porównywalne z tymi poprzedzonymi odpowiednimi analizami.

Oczywiście niezwykle istotne jest również dobranie odpowiednich narzędzi. Zdarza się, iż marketingowcy mają swoje ulubione narzędzia z których bardzo chętnie korzystają. Trendy na nośniki reklamowe czy inne instrumenty marketingowe powinny być uwzględniane jednak nie decydujące. Subiektywne opinie powinny ustąpić miejsca rzetelnym analizom.

Marketing szyty na miarę to tak naprawdę cała filozofia marketingu która pozwala na kreatywne i elastyczne wykorzystywanie zdobytego doświadczenia i wiedzy. Pomimo tego, iż wiele firm w swojej ofercie zamieszcza informację o indywidualnym podejściu do każdego zlecenia, w rzeczywistości wykorzystują one już przetarte schematy. Agencja DawidRZA nie akceptuje takiego podejścia do marketingu. Naszym zdaniem marketing to morze możliwości i wystarczy odpowiedni zespół specjalistów aby za każdym razem tworzyć zupełnie nowe projekty które zachwycają swoją oryginalnością.

Zespół DawidRZA


Leave a Reply+ 3 = jedenaście